Lidhje

Policia amerikane përballet me mungesa oficerësh, mes rritjes së krimeve


Policia amerikane përballet me mungesa oficerësh, mes rritjes së krimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

SHBA po përballet me një shkallë në rritje të krimeve. Kjo prirje ka shkaktuar mbingarkesë në departamentet e policisë, të lodhura tashmë nga pandemia, largimet e punonjësve dhe pensionet e hershme. Forcat e zbatimit të ligjit po mundohen të rekrutojnë oficerë në një treg të kufizuar pune.

XS
SM
MD
LG