Lidhje

Jeta e një luftëtareje ukrainase


Jeta e një luftëtareje ukrainase
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Që nga fillimi i luftës, shumë ukrainas të njohur janë bashkuar me shokët e tyre më pak të njohur për të mbrojtur vendin kundër agresionit rus. Shërbimi Rus i Zërit të Amerikës bisedoi me regjisoren Alisa Kovalenko për punën dhe luftën e saj në mbrojtje të Ukrainës.

XS
SM
MD
LG