Lidhje

Planet për rikhimin e prodhimit të mikroprocesorëve në SHBA


Planet për rikhimin e prodhimit të mikroprocesorëve në SHBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Presidenti amerikan, Joe Biden nënshkroi të martën ligjin që ofron 52.7 miliardë dollarë subvencione për prodhimin e gjysmëpërçuesve në Shtetet e Bashkuara dhe për ta bërë vendin më konkurrues ndaj hulumtimeve shkencore dhe teknologjike të Kinës.

XS
SM
MD
LG