Lidhje

Shaheen: Projektligji për Ballkanin Perëndimor i kundërvihet ndikimit të Moskës


Shaheen: Projektligji për Ballkanin Perëndimor i kundërvihet ndikimit të Moskës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Një nga hartueset kryesore të projektligjit të paraqitur kohët e fundit në Kongresin amerikan për Ballkanin Perendimor, tha për Zërin e Amerikës se SHBA po ripërtërijnë vëmendjen e tyre në rajon mes shqetësimeve se Rusia po përpiqet të përkeqësojë tensionet etnike dhe të nxis konfliktet.

XS
SM
MD
LG