Lidhje

BE, thirrje Kosovës dhe Serbisë që të ndalin retorikën nxitëse


BE, thirrje Kosovës dhe Serbisë që të ndalin retorikën nxitëse
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Bashkimi Evropian u bëri thirrje të dielën udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë t’u japin fund deklaratave të rrezikshme që rrisin retorikën nxitëse, duke iu referuar deklaratave për luftë dhe konflikt në Ballkanin Perëndimor.

XS
SM
MD
LG