Lidhje

Thatësira kërcënon të ardhmen e kultivimit të orizit në Itali


Thatësira kërcënon të ardhmen e kultivimit të orizit në Itali
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Prodhimi i orizit në luginën e lumit Po të Italisë është nën kërcënim, pasi thatësira dhe moti i nxehtë vazhdojnë të shkaktojnë tharjen e plotë të parcelave dhe rritjen e nivelit të kripës në ujëra.

XS
SM
MD
LG