Lidhje

Itali, Georgia Meloni pretendentja kryesore për postin e kryeministres


Itali, Georgia Meloni pretendentja kryesore për postin e kryeministres
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Përmes një mesazhi që ndërthur krishtërimin, patriotizmin dhe të qënit nënë, Giorgia Meloni ka fituar një mbështetje kaq të madhe saqë muajin që vjen, ajo mund të bëhet gruaja e parë në postin e kryeministrit të Italisë dhe udhëheqësja e parë e ekstremit të djathtë, që nga Lufta e Dytë Botërore.

XS
SM
MD
LG