Lidhje

Valët e të nxehtit në Mesdhe rrezik për ekosistemin detar


Valët e të nxehtit në Mesdhe rrezik për ekosistemin detar
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Rritja e temperaturave në Detin Mesdhe, thonë ekspertët, nuk është shenjë e mirë. Valët e të nxehtit janë bërë pothuajse të zakonshme në shumë vende të Mesdheut, duke shkaktuar zjarre, thatësira dhe temperatura jashtëzakonisht të larta.

XS
SM
MD
LG