Lidhje

Mali i Zi, bie qeveria e Kryeministrit Abazoviç


Mali i Zi, bie qeveria e Kryeministrit Abazoviç
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Pas debateve të gjata dhe shpeshherë me tone të ashpra, parlamenti i Malit të Zi ka votuar pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së pakicës së kryeministrit Dritan Abazoviç. Nismën për rrëzimin e qeverisë e paraqiti Partia Demokratike Socialiste e presidentit Gjukanoviç dhe disa parti tjera.

XS
SM
MD
LG