Lidhje

Shqipëri, kriza energjitike dhe ndryshimi i çmimit për konsumatorët familjarë


Shqipëri, kriza energjitike dhe ndryshimi i çmimit për konsumatorët familjarë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Në Shqipëri, duke nisur nga muaji i ardhshëm, çmimi për konsumatorët familjarë të energjisë nuk do të jetë më i njëjtë. Në një bisedë me Zërin e Amerikës, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku shpjegon se deri më tani kostot e importit kanë shkuar në mbi 280 milion euro

XS
SM
MD
LG