Lidhje

Kosovë, qeveria dorëzon për miratim në parlament projektligjin për vettingun


Kosovë, qeveria dorëzon për miratim në parlament projektligjin për vettingun
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Qeveria e Kosovës dorëzoi sot në parlament projektligjin e Vettingut me anë të të cilit synohet reforma në sistemin gjyqësor dhe prokurorial. Autoritetet thanë sot se rasti i përdhunimit të një të miture në Prishtinë e bën edhe më të domosdoshëm këtë proces.

XS
SM
MD
LG