Lidhje

A do të jetë mishi i prodhuar në laborator e ardhmja e ushqimit?


A do të jetë mishi i prodhuar në laborator e ardhmja e ushqimit?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Popullsia e botës po rritet, dhe bashkë me të, kërkesa globale për mish pule dhe prodhime deti. Në këto kushte disa kompani po shpresojnë të ofrojnë prodhime me bazë mishi të rritur në laborator me të njëjtën shije dhe cilësi si mishi i kafshëve.

XS
SM
MD
LG