Lidhje

Vuçiç: Asambleja e Përgjithshme e OKB-së “e pafuqishme dhe e paqartë”


Vuçiç: Asambleja e Përgjithshme e OKB-së “e pafuqishme dhe e paqartë”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Presidenti serb se Serbia mbështet integritetin territorial të Ukrainës, ndërkohë që shtoi se edhe Serbia duhet të ketë të njëjtat të drejta bazuar në ligjin ndërkombëtar për të luftuar kundër pavarësisë së Kosovës, ashtu si Ukraina po lufton për rajonet e pushtuara nga separatistët pro-rusë.

XS
SM
MD
LG