Lidhje

100 vjet marrëdhënie Shqipëri-SHBA, konferencë shkencore në Tiranë


100 vjet marrëdhënie Shqipëri-SHBA, konferencë shkencore në Tiranë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA-ve gjatë shekullit 20 u cilësuan nga historinë prej të dy vendeve si jetike për pavarësinë, integritetin dhe demokracinë shqiptare. Instituti i Historisë në Tiranë zhvilloi një konferencë shkencore, ku u analizuan marrëdhëniet shqiptaro- amerikane

XS
SM
MD
LG