Lidhje

Raporti: Riciklimi i plastikës në Turqi po dëmton punonjësit dhe banorët


Raporti: Riciklimi i plastikës në Turqi po dëmton punonjësit dhe banorët
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Industria e riciklimit të plastikës në Turqi është kritikuar ashpër në një raport të organizatës Human Rights Watch, të publikuar më 21 shtator. Raporti thekson problemet shëndetësore për punëtorët dhe banorët, si dhe kritikon BE-në, për të cilin Turqia është ricikluesi kryesor i plastikës.

XS
SM
MD
LG