Lidhje

Shqipëri, hije dyshimi mbi vendimin për mbylljen e 2 institucioneve arsimore turke


Shqipëri, hije dyshimi mbi vendimin për mbylljen e 2 institucioneve arsimore turke
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Në Shqipëri kolegji turk Mehmet Akif, një istitucion arsimor jopublik dhe kopështi për fëmijë “Zübeyde Hanım”, pjesë e “Turgut Ozal Education”, reaguan sot ndaj vendimit të autoriteteve për mbylljen e aktivitetit të tyre. Ata pretendojnë se vendimi është i padrejtë.

XS
SM
MD
LG