Lidhje

Ballkani Perëndimor shembull në riatdhesimin e luftëtarëve të huaj të ISIS


Ballkani Perëndimor shembull në riatdhesimin e luftëtarëve të huaj të ISIS
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Bosnja dhe Hercegovina janë vendet e vetme në Evropë që në mënyrë vullnetare kanë riatdhesuar luftëtarë të huaj të Shtetit Islamik, që ishin arrestuar nga forcat kurde në Siri, thuhet në një raport të ri të publikuar nga eksperti i sigurisë Adrian Shtuni.

XS
SM
MD
LG