Lidhje

Debati mbi të drejtat e personave me aftësi të kufizuara në Shqipëri


Debati mbi të drejtat e personave me aftësi të kufizuara në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Respektimi i të drejtave njerëzore të personave me aftësi të kufizuara në Shqipëri është ende në nivele minimale. Kështu deklaroi sot Robert Gajda, Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi, ku afro 30 për qind e ankesave dhe vendimeve janë për personat me aftësi të kufizuara.

XS
SM
MD
LG