Lidhje

Shqipëri, abortet në moshë të hershme nxisin debatin mbi edukimin seksual


Shqipëri, abortet në moshë të hershme nxisin debatin mbi edukimin seksual
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00

Në Shqipëri abortet në moshën e adoleshencës kanë nxitur diskutime mbi çështjet e shëndetit seksual dhe riprodhues. Mjekë specialistë janë dyshues ndaj shifrave në ulje të aborteve në grupmoshën 15-19 vjeç, pasi mendojnë se ato që kryhen në institucionet shëndetësore private nuk raportohen.

XS
SM
MD
LG