Lidhje

Erozioni dëmton infrastrukturën publike në verilindje të Shqipërisë


Erozioni dëmton infrastrukturën publike në verilindje të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Në Shqipëri, reshjet e dendura që përfshinë gjithë zonën verilindore gjatë 10 ditëshit të fundit të shtatorit, kanë dëmtuar një pjesë të madhe të infrastrukturës publike. Ekspertët pohojnë se erozioni malor po zgjerohet për shkak të zvoglimit të sipërfaqes pyjore dhe dëmtimit të pritave malore.

XS
SM
MD
LG