Lidhje

Shënohet 50 vjetori i themelimit të famullisë “Zoja Pajtore e Shqiptarëve” në Miçigan


Shënohet 50 vjetori i themelimit të famullisë “Zoja Pajtore e Shqiptarëve” në Miçigan
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00

Kisha katolike “Zoja Pajtore e Shqiptarëve” në Miçigan shënoi 50 vjetorin e themelimit të famullisë,organizimi i parë i shqiptarëve të krishterë në këtë shtet amerikan.Me këtë rast u organizua një simpozium shkencor mbi historinë e famullisë,jetën dhe veprën e themeluesit të saj Dom Prenk Ndrevashaj

XS
SM
MD
LG