Lidhje

Shqipëri, mungesa e fondeve dhe kapaciteteve për rreziqet natyrore


Shqipëri, mungesa e fondeve dhe kapaciteteve për rreziqet natyrore
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Përmbytjet, zjarret dhe thatësirat janë bërë më të pranishme në Shqipëri vitet e fundit. Studiuesit vlerësojnë se ndryshimet klimatike globale kanë rritur ashpërsinë e dukurive natyrore, ku disa qarqe të vendit janë edhe më të ekspozuara ndaj tyre

XS
SM
MD
LG