Lidhje

Shqipëri, personat e braktisur dhe kujdesi ndaj tyre


Shqipëri, personat e braktisur dhe kujdesi ndaj tyre
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Në Shqipëri, një numër në rritje fëmijësh me probleme fizike apo të shendetit mendor po braktisen nga prindërit për shkak të veshtirësive ekonomike. Sipas të dhënave zyrtare, nga viti 2017 deri më 2021 janë braktisur me vendim të gjykatës 126 femije të moshës nga 0-14 vjeç.

XS
SM
MD
LG