Lidhje

SHBA, zgjedhjet për Kongresin dhe pritshmëritë


SHBA, zgjedhjet për Kongresin dhe pritshmëritë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:56 0:00

Nesër më 8 nëntor në Shtetet e Bashkuara mbahen zgjedhjet për Kongresin. Amerikanët do të votojnë për të 435 vendet e Dhomës së Përfaqësuesve dhe për 35 nga 100 vendet e Senatit.

XS
SM
MD
LG