Lidhje

Tensionet Kosovë-Serbi për çështjen e konvertimit të targave


Tensionet Kosovë-Serbi për çështjen e konvertimit të targave
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:34 0:00

Ndërsa BE u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të gjejnë një zgjidhje, për të zbutur tensionet, kryeministri i Kosovës fajësoi Serbinë për acarimin e situatës duke thënë se Beogradi ka refuzuar nismën franko gjermane dhe po përpiqet ta maskojë refuzimin me destabilizimin e Kosovës.

XS
SM
MD
LG