Lidhje

SHBA, roli i abortit në zgjedhjet e vitit 2022


SHBA, roli i abortit në zgjedhjet e vitit 2022
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Sipas një sondazhi të kryer nga agjencia e lajmeve Associated Press dhe Fondacioni “Kaiser Family”, vendimi i Gjykatës së Lartë gjatë verës për të hequr mbrojtjen federale për abortin ishte faktor motivues që i shtyu gratë të merrnin pjesë në votim gjatë zgjedhjeve të mesmandatit, më 8 nëntor.

XS
SM
MD
LG