Lidhje

Vullnetarët e rinj të Korpusit të Paqes fillojnë shërbimin dy vjeçar në Kosovë


Vullnetarët e rinj të Korpusit të Paqes fillojnë shërbimin dy vjeçar në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Në Kosovë, të mërkuren filloi shërbimin grupi i shtatë i vullnetarëve të Korpusit të paqes së SHBA. Vullnetarët e këtij korpusi që është themeluar më 1961 nga presidenti John Kennedy, do të punojnë për dy vjet me radhë në disa shkolla dhe organizata joqeveritare në pjesë të ndryshme të Kosovës

XS
SM
MD
LG