Lidhje

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për të gjetur zgjidhje


Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për të gjetur zgjidhje
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë po diskutojnë sot në Bruksel rrugëdaljen nga situata e krijuar në veriun e Kosovës për shkak të mosmarrëveshjeve rreth përdorimit të targave të makinave. Bashkimi Evropian tha se pret një zgjidhje evropiane që do të shmangte tensionet në veriun e Kosovës.

XS
SM
MD
LG