Lidhje

Shqipëri, inflacioni i lartë, parashikohet rënie ekonomike dhe ulje e konsumit


Shqipëri, inflacioni i lartë, parashikohet rënie ekonomike dhe ulje e konsumit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00

Në Shqipëri, Banka Qëndrore ka ndërhyrë disa herë brenda pak muajve, duke rritur normën bazë të interesit, me qëllim për të ulur inflacionin. Ky është një instrument që po përdoret në mjaft vende nga bankat qëndrore, për të frenuar rritjen e çmimeve

XS
SM
MD
LG