Lidhje

Si po ndikon ndryshimi klimatik në ishujt Maldive


Si po ndikon ndryshimi klimatik në ishujt Maldive
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

Ndërsa niveli i detit po rritet, vendet e ulëta si Maldivet përballen me një krizë ekzistence. Bota duhet të luftojë që t’i shpëtojë këta ishuj dhe komunitete përpara se ato të zhduken nën oqean.

XS
SM
MD
LG