Lidhje

Kosovë, dezinformimi dhe ndikimet e huaja tek mediat dhe politika


Kosovë, dezinformimi dhe ndikimet e huaja tek mediat dhe politika
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Në Kosovë, një raport i publikuar nga organizata Demokraci Plus tregon se media dhe politika janë fushat më të goditura nga dezinformimi dhe ndikimi i jashtëm keqdashës. Sipas raportit, çdo formë dezinformimi mund të shkaktojë polarizime në shoqëri.

XS
SM
MD
LG