Lidhje

Indonezi, fushata e imunizimit ndaj poliomielitit dhe dezinformimi


Indonezi, fushata e imunizimit ndaj poliomielitit dhe dezinformimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Shfaqja e disa rasteve me poliomielit ka nxitur një fushatë të re imunizimi në Indonezi, një vend ku rreth 10 vite më parë, sëmundja ngjitëse u deklarua e zhdukur. Por, ajo po ndeshet me probleme për shkak të dezinformimit.

XS
SM
MD
LG