Lidhje

BE propozon gjykatën e mbështetur nga OKB-ja për të hetuar krimet ruse të luftës


BE propozon gjykatën e mbështetur nga OKB-ja për të hetuar krimet ruse të luftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Bashkimi Evropian propozoi të mërkurën ngritjen e një gjykate të posaçme të mbështetur nga OKB-ja, për të hetuar krimet e mundshme të luftës të kryera nga Rusia në Ukrainë dhe për të përdorur pasuritë e ngrira të Rusisë për të rindërtuar Ukrainën e shkatërruar nga lufta.

XS
SM
MD
LG