Lidhje

Vendet e Gjirit të Guinesë luftojnë peshkimin e paligjshëm nga Kina


Vendet e Gjirit të Guinesë luftojnë peshkimin e paligjshëm nga Kina
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Grupet mjedisore thonë se anijet kineze po shkatërrojnë rezervat e peshkut të Afrikës Perëndimore dhe komunitetet e peshkimit në Gjirin e Guinesë. Vendet e Gjirit të Guinesë këtë vit u bashkuan për të luftuar peshkimin e paligjshëm.

XS
SM
MD
LG