Lidhje

Ligjvënësit nxitojnë të miratojnë marrëveshjen e shpenzimeve qeveritare


Ligjvënësit nxitojnë të miratojnë marrëveshjen e shpenzimeve qeveritare
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Ligjvënësit amerikanë përballen këtë javë me një afat të ngutshëm për të miratuar një projektligj masiv për financimin e qeverisë federale deri shtatorin e ardhshëm. Përmasat e zërat e buxhetit ushtarak amerikan dhe një raund i ri ndihme për Ukrainën janë gjithashtu pikat që po negociohen

XS
SM
MD
LG