Lidhje

Zelenskyy: Ndihma juaj është investim në sigurinë globale


Zelenskyy: Ndihma juaj është investim në sigurinë globale
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Presidenti Zelenskyy foli para ligjvënësve amerikanë në Kongres dhe u takua me Presidentin Joe Biden të mërkurën në një vizitë të jashtëzakonshme në SHBA, ku i bëri thirrje partnerit kryesor ndërkombëtar që të vazhdojë mbështetjen ushtarake dhe ekonomike për luftën e Ukrainës kundër agresionit rus.

XS
SM
MD
LG