Lidhje

Temperaturat e larta lënë pa punë qendrat e skive në Ballkan


Temperaturat e larta lënë pa punë qendrat e skive në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Pasojat e ndryshimeve klimatike duket se po i përjetojnë më shumë pronarët e bizneseve në zonat malore ku bëhet ski. Në Brezovicë të Kosovës dhe në Mavrovë të Maqedonisë së Veriut bizneset kanë mbetur pa punë, për shkak të temperaturave të larta

XS
SM
MD
LG