Lidhje

Zgjedhjet presidenciale në Çeki, rivalët përplasen mbi mbështetjen për Ukrainën


Zgjedhjet presidenciale në Çeki, rivalët përplasen mbi mbështetjen për Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Të premten në Republikën Çeke zhvillohen zgjedhjet presidenciale. Në mesin e çështjeve kryesore në fushatën zgjedhore, kanë qënë mbështetja e Republikës Çeke për Ukrainën, si dhe marrëdhëniet e saj me Rusinë dhe Kinën.

XS
SM
MD
LG