Lidhje

Turizmi në Shqipëri përballë kërcënimeve nga dora e njeriut


Turizmi në Shqipëri përballë kërcënimeve nga dora e njeriut
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Kohëve të fundit, turizmi natyror në Shqipëri po shënon rritje. Por organizatat mjedisore dhe studiuesit po shprehin gjithnjë e më shumë shqetësimin se zonat e mbrojtura natyrore janë të kërcënuara nga politika dhe veprimtari të paqëndrueshme ekonomike dhe sidomos nga ndërtimet.

XS
SM
MD
LG