Lidhje

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi


Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Në Mal të Zi të dielën mbahen zgjedhjet presidenciale ku konkurrojnë shtatë kandidatë. Zgjedhjet vlerësohen si tejet të rëndësishme për të ardhmen e vendit të vogël ballkanik, i cili po përjeton një krizë të thellë institucionale dhe politike.

XS
SM
MD
LG