Lidhje

Si po përfiton Kina nga sanksionet ndaj Rusisë?


Si po përfiton Kina nga sanksionet ndaj Rusisë?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Ndërsa Moska ka teprica nafte për të shitur që nuk po i ble më Bashkimi Evropian, Kina ka përfituar miliarda dollarë duke blerë naftë me çmim më të lirë nga Rusia dhe ka siguruar fitime duke tregtuar në Rusi furnizimet e saj të tepërta.

XS
SM
MD
LG