Lidhje

Blinken: Plani kinez i paqes nuk i jep fund agresionit rus në Ukrainë


Blinken: Plani kinez i paqes nuk i jep fund agresionit rus në Ukrainë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken u tha ligjvënësve të mërkurën se mbështetja diplomatike dhe materiale e Kinës për Rusinë bie ndesh me interesin e Shteteve të Bashkuara për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë.

XS
SM
MD
LG