Lidhje

Shqipëri, biznesi dhe nevoja për fuqi punëtorë të kualifikuar


Shqipëri, biznesi dhe nevoja për fuqi punëtorë të kualifikuar
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Në Shqipëri, vitet e fundit po ndjehet mungesa e punonjësve të kualifikuar dhe specialistëve, pasi një pjesë prej tyre emigrojnë jashtë vendit në kërkim të kushteve më të mira të punës dhe jetesës. Thuajse çdo vit largohen nga Shqipëria rreth 40 mijë persona, pjesa më e madhe të rinj.

XS
SM
MD
LG