Lidhje

Dhuna ndaj grave e vajzave në Shqipëri, vijon denoncimi dhe përpjekja për t’i mbrojtur


Dhuna ndaj grave e vajzave në Shqipëri, vijon denoncimi dhe përpjekja për t’i mbrojtur
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Në Shqipëri, denoncimi i dhunës ndaj grave dhe vajzave po rritet dhe mbrojtja e tyre është bërë sfidë kryesore e organizatave për të drejtat e njeriut. Aktivistët pohojnë se megjithë shtimin e denoncimeve, ky fenomen është shumë i përhapur.

XS
SM
MD
LG