Lidhje

Të hënën në Hagë fillon procesi gjyqësor kundër ish drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës


Të hënën në Hagë fillon procesi gjyqësor kundër ish drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:37 0:00

Nesër në Gjykatën e Posaçme të Kosovës me seli në Hagë, fillon procesi gjyqësor kundër ish presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe tre ish zyrtarëve të tjerë të Kosovës, nën akuzat për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

XS
SM
MD
LG