Lidhje

Shqetësime rreth zgjedhjeve për kryetarët e komunave në veriun e Kosovës


Shqetësime rreth zgjedhjeve për kryetarët e komunave në veriun e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Më 23 prill pritet të mbahen zgjedhjet për kryetarë të katër komunave në veriun e Kosovës. Lista Serbe subjekti kryesor i serbëve të Kosovës dhe që mbështetët nga Beogradi, nuk do të marr pjesë në zgjedhje dhe kjo ka ngritur shqetësimet për mbarëvajtjen e këtyre zgjedhjeve

XS
SM
MD
LG