Lidhje

Presidenti Biden në Irlandën e Veriut për të shënuar përvjetorin e marrëveshjes së paqes


Presidenti Biden në Irlandën e Veriut për të shënuar përvjetorin e marrëveshjes së paqes
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Presidenti Joe Biden ndodhet në Belfast, ku po shënohet 25 vjetori i marrëveshjes së paqes të vitit 1998, e cila i dha fund konfliktit disa dekadash në Irlandën e Veriut mes unionistëve pro-britanikë dhe nacionalistëve që donin bashkimin me Irlandën.

XS
SM
MD
LG