Lidhje

Sudan, banorët ikin ndërsa luftimet përshkallëzohen


Sudan, banorët ikin ndërsa luftimet përshkallëzohen
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Ushtria sudaneze thotë se po koordinon përpjekjet për të evakuuar qytetarët dhe diplomatët nga Shtetet e Bashkuara, Britania, Kina dhe Franca jashtë vendit me aeroplanë ushtarakë. Luftimet vazhduan në kryeqytet të shtunën, duke përfshirë në aeroportin e tij kryesor.

XS
SM
MD
LG