Lidhje

Përpjekjet e komunitetit shqiptaro-amerikan për ruajtjen e kulturës dhe traditave


Përpjekjet e komunitetit shqiptaro-amerikan për ruajtjen e kulturës dhe traditave
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

Një nga sfidat me të cilat përballet komuniteti shqiptar në SHBA është ruajtja e gjuhës, kulturës dhe traditës. Shqiptaro-amerikanët mundohen që përmes organizimeve të ndryshme, siç është edhe grupi “Gjergj Kastrioti” në Miçigan, të ruajë vallet tradicionale shqiptare për brezat e rinj

XS
SM
MD
LG