Lidhje

Shqipëri, shtohen sulmet dhe kërcënimet ndaj gazetarëve


Shqipëri, shtohen sulmet dhe kërcënimet ndaj gazetarëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:25 0:00

Në Shqipëri gazetarët po punojnë gjithnjë e më shumë në një terren të pasigurt. Shoqatat që mbrojnë lirinë e medias raportojnë raste në rritje të sulmeve, kërcënimeve dhe presioneve ndaj tyre. Shqetësim për gazetarët mbetet pandëshkueshmëria e autorëve të këtyre sulmeve. Por në mjaft

XS
SM
MD
LG